Kółka zainteresowań - Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Krupskim Młynie

  Młodzieżowy  
Ośrodek Wychowawczy
w Krupskim Młynie

Jednostka oświaty Samorządu Województwa Śląskiego
Przejdź do treści

Kółka zainteresowań

O nas
CROSSFIT
Crossfit to trening siłowo-wytrzymałościowy polegający na wykonywaniu intensywnych ćwiczeń rodem z wojskowych koszar armii USA.
Crossfit daje spektakularne efekty, ponieważ ćwiczenia wykonywane podczas treningu są bardzo zróżnicowane. Bazują na dużej liczbie powtórzeń i wykorzystaniu ciężaru własnego ciała. Z kilku ćwiczeń takich jak - wskakiwania na skrzynię, pompki, pajacyki i skoki na skakance, tworzone są obwody, które trzeba kilka razy powtórzyć w określonym czasie.
Crossfit mogą trenować wszyscy, niezależnie od płci, wieku, doświadczenia czy kondycji i dlatego nosi wychowankowie postanowili również spróbować, z bardzo pozytywnym skutkiem.

Kółko biegowe
Zajęcia kółka biegowego są przeznaczone dla wszystkich pragnących utrzymać dobrą kondycję fizyczną, poprawić swój nastrój dzięki endorfinom szczęścia, które wydzielają się w organizmie każdego biegacza,  a także mile spędzić czas wolny w gronie kolegów i prowadzącego zajęcia.
Trasy biegów treningowych biegną w pięknych plenerach krupskomłyńskich lasów, czasami biegamy po prostu na terenie naszego kompleksu sportowego.
Członkowie kółka biegowego w przeszłości wiele razy brali udział w zawodach    międzyośrodkowych oraz organizowanych w różnych miastach przez lokalne społeczności i co trzeba zaznaczyć , zdobywali wiele trofeów.
W obecnym roku szkolnym wychowankowie zaproszeni są na zajęcia w co drugi wtorek, w godzinach od 16-17.
Kółko plastyczne "Paleta"
Wychowankowie mają ogromną potrzebę i chęć tworzenia oraz odnoszenia sukcesów. Jednakże podczas pracy twórczej brakuje im inwencji, pewności, odwagi     i cierpliwości.
           Podczas odkrywania tajników sztuki plastycznej dzieci nadpobudliwe uspakajają się a te, które mają problemy z zaakceptowaniem przez grupę, zamknięte, nieśmiałe niejednokrotnie otwierają się, zaczynają o sobie mówić.
           Skupiając się na plastyce wykorzystujemy dostępne materiały i metody pracy  z wychowankami oraz możliwości wyeksponowania ich wytworów.
           Podczas zajęć kółka plastycznego stosujemy ciekawe i niekonwencjonalne techniki plastyczne, bowiem duża grupa wychowanków wymaga, aby podczas pracy twórczej mogła wzbogacać sprawność manualną, wyrównywać inne deficyty, zdobywać pozytywne doświadczenia społeczne korygujące obraz samego siebie.
        Połączenie swobodnej ekspresji twórczej z poszukiwaniem coraz to nowych technik plastycznych, może w znacznym stopniu wydobywać z wychowanków siły i energię, które pomogą im przezwyciężać trudności a także pomagać we własnym rozwoju.
Kółko przygotowanie do samodzielności.
Zadania, które ma kółko przygotowanie do samodzielności do spełnienia, to zadania wychowawcze, ale przede wszystkim ma nauczyć wychowanków funkcjonowania w dorosłym życiu i dbałości o posiadane mienie.
Celem ogólnym programu jest rozwijanie u wychowanków zdolności i zainteresowań związanych z wchodzeniem w dorosłe życie, a przede wszystkim dbałość o dom, umiejętność gospodarowania i zarządzania nim, stymulowanie aktywności poznawczej i twórczej oraz wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego.
KONTAKT Z NAMI
KONTAKT
tel. +48 32 285-70-23
tel. +48 32 285-70-28
fax. +48 32 285 70 23
sekretariat@mowkrupskimlyn.pl
ADRES
Krupski Młyn
Krasickiego 4
woj. Śląskie
42-693

Wróć do spisu treści