Przejdź do treści
Aktualności

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery
23-10-2022

Od 17 do 20 października obchodzony był w naszej placówce Ogólnopolski Tydzień Kariery. Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, który jest pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia ogłosiło tegoroczne hasło „ŁAP ZA STERY DO SWOJEJ KARIERY”.

W naszej placówce zaczęliśmy od wycieczek zawodoznawczych. Wychowankowie zwiedzili firmę Marbach w Tarnowskich Górach. Kierownictwu dziękujemy za zaproszenie, oprowadzenie i wykład. Jak co roku firma zrobiła duże wrażenia na naszych podopiecznych. Mieliśmy okazję zapoznać się również z pracą górników, co prawda pracą w przeszłości ale również pasjonującą. Zwiedziliśmy Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach.

W drugim dniu OTK zaplanowane były spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, z ludźmi niesamowitymi, odważnymi, którzy złapali za stery do swojej kariery i osiągnęli wielki sukces. Gościliśmy Pana Roberta Piecyk – emerytowanego zawodowego strażaka, który opowiedział o pracy Straży Pożarnej, o trudach wyzwaniach i przeżyciach towarzyszących tej profesji. Pani Zuzanna Mientus, która ciągle udowadnia, że jest jedną z najlepszych zawodniczek młodego pokolenia we wspinaczce sportowej. Towarzyszył jej Pan Jarek Kopacz związany na codzień z kalisteniką. Pan Wojciech Cyrupa – informatyk, człowiek, którego życie zawodowe jest potwierdzeniem tego, że warto zlapać stery do swojej jariery.

„Biegnę bo nie widzę przeszkód” to hasło towarzyszące w życiu Panu Marcinopwi Grabinskiemu ocemniałemu człowiekowi z wielką duszą, pasją i umiłowaniem życia.

W czwartym dniu OTK mieliśmy przyjemność gościć Pana Marcina, który poprowadził interaktywne spotkanie z wychowankami. Nauczyliśmy się m.in jak pytać i udzielać pomocy osobom niewidzącym, jak poprowadzić taką osobę. Okazuje się, że tak niewiele trzeba, aby życie było łatwiejsze dla wszystkich.

„Dbajmy o siebie i innych” z takim przesłaniem zostawił nas dzisiejszy gość.

Dziękujemy za lekcję, którą otrzymaliśmy.

Organizatorami OTK w nszej placówce byli Pani Agnieszka Panchyrz oraz Pan Mariusz Isalski.