Przejdź do treści
Aktualności

Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski
10-08-2022

   

Drodzy Przyjaciele Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Krupskim Młynie, Rodzice Wychowanków, Mieszkańcy Gminy , znajomi i nieznajomi.

Już 24 sierpnia 2022 r. rozpoczyna się głosowanie na zadania, które mają być zrealizowane w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.   

Bardzo prosimy o głosowanie na zadanie pn. Tężnia solankowa i stacja rowerowa w Krupskim Młynie – kod projektu: MBO-0118/W/22

Projekt zakłada budowę tężni solankowej, stacji obsługi rowerów i ładowania rowerów elektrycznych wraz z fermą fotowoltaiczną na części działki należącej do  Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Krupskim Młynie – jednostki Samorządu Województwa Śląskiego. Rewitalizacja terenu obejmuje wyburzenie nieużytkowanego budynku garażowo-gospodarczego, likwidację pozostałości po nieczynnym boisku betonowym, remont wewnętrznej drogi dojazdowej oraz ogrodzenia od strony północnej i wschodniej. Rekultywacja terenu polegać będzie na  nawiezieniu ziemi rodnej, zasianie łąki kwietnej, zamontowanie wieży z budkami lęgowymi dla Jeżyków. Dzięki temu zadaniu Ośrodek zyska nową przestrzeń, a mieszkańcy  możliwość korzystania z infrastruktury celem rekreacji i wypoczynku.

Liczymy na Waszą pomoc.  Instrukcje jak głosować znajdziecie w załączonej ulotce.