Przejdź do treści
Aktualności

Ogólnopolski Tydzień Kariery – przegląd tygodnia

Ogólnopolski Tydzień Kariery – przegląd tygodnia
21-10-2023

Drugi dzień OTK…

Naszych wychowanków odwiedził Pan Mateusz Kaczmarzyk- stolarz, strażak z pasją, myśliwy z zamiłowania. Chłopcy z uwagą i zainteresowaniem słuchali opowiadań o trudnej pracy stolarza, niebezpiecznej i nieprzewidywalnej służbie strażaka OSP oraz mało znanej stronie bycia myśliwym.

Spotkanie z kolejnym gościem – kapralem Benedyktem Wieczorkowskim z Placówki Żandarmerii Wojskowej w Lublińcu przybliżyło chłopcom pracę w wojsku, możliwości rekrutacyjne, a przede wszystkim cechy dobrego żołnierza.

Gościom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i słowa skierowane do młodych ludzi, którzy całkiem niedługo rozpoczną przygodę z życiem zawodowym…

W trzecim dniu OTK mieliśmy okazję gościć niezwykłego gościa. Maciej Hupa jest działaczem sportowym i społecznym, wiceprezesem CKS „Budowlani” Częstochowa, przewodniczącym Okręgowego Kolegium Sędziów Lekkiej Atletyki w Częstochowie, członek PKOL, metodyk w Samorządowym Centrum Doskonalenia, były nauczyciel i wychowawca. Ponadto były piłkarz, trener i zawodnik AZS Częstochowa. Pasjonat sportu i propagator zdrowego stylu życia. Jest kopalnią wiedzy o historii sportu i olimpizmu. Przy wystawie prac dotyczących olimpiad sportowych wykonanych przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Częstochowie opowiadał o wyczynach sportowych naszych olimpijczyków, a wszystko to w entuzjastyczny sposób, który zaciekawił nie tylko grono pedagogiczne naszego Ośrodka, ale przede wszystkim wychowanków. Setki nazwisk, tytuły i osiągnięcia mieliśmy na wyciągnięcie ręki.

Niezwykłe spotkanie z niezwykłym Człowiekiem.

W trzecim dniu OTK wzięliśmy również udział w pokazie firmy WIENERBERGER.

Przedstawiciel firmy wraz z naszymi uczniami wzniósł mur z wykorzystaniem nowoczesnej ceramiki budowlanej. Ceramika poryzowana to nowoczesne materiały do budowy ścian domu. Dowiedzieliśmy się , m.in. że wszystkie zalety tradycyjnie produkowanych wyrobów ceramicznych zostały dzięki procesowi poryzacji wzmocnione – to ceramika poryzowana materiał m.in. cieplejszy, lepiej „oddychający”, bardziej precyzyjny wymiarowo, łatwiejszy w stosowaniu i bardziej ekonomiczny podczas budowy i eksploatacji domu. to tylko niektóre zalety tego produktu.

Bardzo profesjonalny pokaz, dużo ciekawych informacji i nowe doświadczenia.

OTK dzień 4 czyli dzień wycieczek zawodoznawczych…

Uczniowie odwiedzali zakłady pracy i zapoznawali się z różnymi formami zatrudnienia. Gościli w Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach, gdzie poznali specyfikę pracy strażaka. Chłopcy wybrali się również na rozmowę z routsetterem ścianki wspinaczkowej Skarpa w Bytomiu. Kolejna grupa uczniów odwiedziła firmę Marbach Polska Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach i poznała procesy technologiczne i linie produkcyjne w dużej fabryce przemysłowej. Serdecznie dziękujemy W/w firmom za możliwość odwiedzin

OTK dzień piąty…

Ogromne podziękowania dla Pana Krzysztofa Przybyła za przybliżenie naszym wychowankom trudnej pracy opiekuna osób niepełnosprawnych. Nie tylko w życiu prywatnym, ale również w zawodowym zdarzają się zakręty, za którymi czekają zaskakujące zmiany. Dzisiejszy gość, który z sukcesami robił karierę w korporacji, z dnia na dzień całkowicie zmienił branżę na pomocową i co najważniejsze fantastycznie się w niej sprawdza! Jak mogliśmy zobaczyć i usłyszeć zawodowa strona życia zaproszonego do nas gościa przyniosła mu nie tylko satysfakcję i radość, ale również przyjaciół.

Spotkaniem z Panem Krzysztofem zakończyliśmy w naszym ośrodku Ogólnopolski Tydzień Kariery 2023. Wszystkim zaangażowanym osobom bardzo dziękujemy za nieocenione wsparcie, a chłopcom za zaangażowanie i wytrwałość.